Sobota IV tygodnia okresu wielkanocnego
Sobota, 27 kwietnia 2024 r. imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty |

„Miarą miłości jest miłość bez miary.” Św. Franciszek Salezy

Religia - siostra Paulina

Celem zajęć jest zapoznanie dzieci z podstawowymi elementami religii katolickiej i przybliżenie im Osoby Pana Boga. Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek.

Rytmika - Pani Ewa i Pan Radek

Zajęcia z rytmiki rozwijają zdolności muzyczne dzieci. Podczas tych zajęć dzieci uczą się układów tanecznych, śpiewają piosenki o różnorodnej tematyce, grają na prostych instrumentach muzycznych, a także dobrze się bawiąc, przygotowują się do występów z okazji świąt i uroczystości przedszkolnych.

Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek i trwają 30 minut.

Gimnastyka Korekcyjna - Pan Tomek

Zajęcia z gimnastyki korekcyjnej odbywają się systematycznie w każdą środę. Prowadzone są w poszczególnych grupach i dostosowane są do potrzeb i możliwości dzieci.

Tańce - Pan Damian i Pan Piotr

Dzieci uczą się tańca klasycznego i nowoczesnego. Przygotowują się także do występów. Zajęcia odbywają się w każdy czwartek.

Zajęcia Logopedyczne - Pani Iwona

Zajęcia logopedyczne to proste i ciekawe ćwiczenia pomagające w usprawnieniu języka, warg, policzków oraz wymowy danych głosek.

Język Angielski - Pani Agnieszka

Dzieci uczestniczą w zajęciach z języka angielskiego i uczą się jego podstaw:

• poniedziałek, środa, piątek - dzieci starsze
  • wtorek, czwartek - dzieci młodsze

Zajęcia kulinarne - pani Iza i pani Hanna

Nasze zajęcia kulinarne mają na celu kształtowanie umiejętności zdrowego i racjonalnego odżywania. Rozwijają i doskonalą zmysł dotyku, smaku, zapachu i wzroku. Dzieci mają możliwość komponować nowe potrawy, próbować ich samodzielnie i smakować, a przede wszystkim przygotowywać. Dzięki wspólnym działaniom mogą stworzyć coś wyjątkowego i smacznego ;)

Origami - pani Ania H. i Renata

Origami jest formą rozwijającą dzieci manualnie i rozbudzającą twórczość myślenia. Daje ono dzieciom wiele radości i satysfakcji, a po wykonaniu kilku ćwiczeń dzieci chętnie tworzą własne wzory. Zajęcia z origami odbywają się w każdy piątek - naprzemiennie z podziałem na dzieci 5- i 6-letnie.

Zajęcia wg koncepcji Carla Orffa - pani Ewa M. i pani Mariia

Warsztaty przez nas prowadzone mają na celu rozwijanie wrażliwości muzycznej, kształcenie słuchu i muzykalności. Podczas ich trwania dzieci będą wykonywać różnorodne ćwiczenia rytmiczne i melodyczne, a ich realizacja opierać się będzie na wykorzystaniu instrumentów Orffa. Zajęcia te będą się odbywać raz w miesiącu w piątek.

Przedszkoliada

Celem prowadzonych zajęć jest:

• polepszenie ogólnego stanu zdrowia;
  • uświadomienie korzyści wynikających z aktywności fizycznej;
  • ukulturalnianie fizyczne dziecka;
  • zapewnienie harmonijnego rozwoju fizycznego dziecka;
  • przygotowanie mentalne do współpracy w grupie, zdrowej rywalizacji, umiejętności, pogodzenia się z przegraną oraz szacunku do współzawodnika;
  • popularyzacja aktywności fizycznej u przedszkolaków poprzez zabawę i ćwiczenia;
  • wszechstronny rozwój fizyczny;
  • nauka podstaw piłki nożnej, koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej.

Więcej informacji na stronie: https://www.przedszkoliada.pl/