Piątek VII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Najśw. Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych
Piątek, 24 maja 2024 r. imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny |

Czytania na dziś »
„Miłość rodzi się w sercu, wyraża się słowem, ale żyje czynem.” Św. Józef Sebastian Pelczar

Nasze przedszkole

Nasze przedszkole 14 lutego 2015 wyświetleń: 12841

O przedszkolu

HISTORIA

Rozpoczynając opowiadanie historii Przedszkola Świętej Anny można powtórzyć za Mieczysławem Foggiem: „Bo to się zwykle tak zaczyna…” A  zaczęło się od tego, że kilka lat temu Ksiądz Piotr Turek, Proboszcz Parafii Świętej Anny w Łodzi, wpadł na pomysł założenia przedszkola. Pierwszym krokiem było wyremontowanie budynku, w którym miało się ono mieścić.Budynek znajduje się na terenie Parafii. Niegdyś było to miejsce, gdzie odbywała się katecheza. Warto tutaj dodać, iż wielu Rodziców, których dzieci obecnie uczęszczają do Przedszkola, wspomina czasy kiedy sami przychodzili tutaj aby uczestniczyć w katechezie. Tak więc przystąpiono do dzieła. Łatwo nie było… Księdza Proboszcza dzielnie wspierały osoby zaangażowane w działalnośćFundacji „Integracja JPII”, zajmującej się dziećmi niepełnosprawnymi.


Ksiądz Piotr podjął starania, aby sprowadzić do Łodzi Siostry Dominikanki,  które kontynuując dzieło Założycielki Matki Kolumby Białeckiej mogłyby wspierać edukację najmłodszych. Dyrektorem naszego przedszkola została Siostra Alicja Ciesielska, która po raz pierwszy odwiedziła Łódź 2 czerwca 2012 r. Na stałe s. Alicja przyjechała do Łodzi 06 sierpnia 2012 r. Dwa dni później do s.Alicji dołączyła  s.Emilia i w uroczystość Świętego Dominika siostry zamieszkały w klasztorze. W niedługim czasie do Łodzi przyjechała s. Rafała oraz s. Jeremiasza. 

 


Prace remontowe trwały do ostatniej chwili. Wiele osób z niedowierzaniem pytało czy na pewno przedszkole zostanie otwarte w zaplanowanym terminie. Dzięki Bożej i ludzkiej pomocy udało się wyremontować budynek i na czas oddać go do użytku. Sale przedszkolne zostały wyposażone w pomoce montessoriańskie stanowiące nieodłączny element pedagogiki Montessori.

Po uzyskaniu odpowiednich zezwoleń Przedszkole Świętej Anny zostało wpisane do ewidencji przedszkoli niepublicznych z terminem podjęcia działalności: 1 września 2012 r.

 

Pierwsze spotkanie z Rodzicami miało miejsce 29 czerwca 2012 r. Wcześniej natomiast s. Alicja spotkała się z nauczycielkami, które wspólnie z siostrami miały stanowić personel Przedszkola.Dzień 3 września 2012 r. to ważna data w historii Przedszkola, gdyż właśnie tego dnia rozpoczęły się zajęcia w naszej placówce. Systematycznie zwiększała się liczba dzieci zapisanych do Przedszkola i wkrótce zabrakło miejsc, a chętnych było i jest wielu.23 września 2012 r. po uroczystej Mszy Świętej celebrowanej przez Biskupa Zygmunta Zimowskiego odbyło się poświęcenie budynku Przedszkola Świętej Anny. Obok Biskupa Zimowskiego na uroczystości poświęcenia obecny był ks. Krzysztof Nykiel, regens Penitencjarii Apostolskiej, przedstawiciele władz oświatowych, miejskich i gminnych oraz liczni sponsorzy. Nie zabrakło także dzieci uczęszczających do Przedszkola, ich Rodziców i personelu.

  Mamy nadzieję, że nasza placówka będzie się prężnie rozwijać, a dzieci będą się w niej dobrze czuły.

ost. aktualizacja: 2017-10-27
al. Śmigłego Rydza 24/26 | 93-281 Łódź

tel. 42/207– 24 – 50
tel. 722 - 057 - 918
tel. 605-057-918


2013 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Nr r-ku bankowego Przedszkola:48 1020 3408 0000 4402 0299 3129 
 

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne