Czwartek IV tygodnia okresu wielkanocnego | Święto Św. Marka Ewangelisty
Czwartek, 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki |

"Te słowa ujawniają wewnętrzne potrzeby dziecka; "Pomóż mi zrobić to samodzielnie".   Maria Montessori

Slideshow na głównej

11 maja 2018 »

Teatr EDEN

"Prawdziwy skarb"

10 maja 2018 »

Przegląd Piosenki Religijnej

25 kwietnia 2018 r. już po raz trzeci spotkaliśmy się na Przeglądzie Piosenki Religijnej, aby wspólnie grać i śpiewać na chwałę Pana.

Przegląd rozpoczęliśmy wspólną modlitwą, powitaniem Gości przez Panią Dyrektor oraz wspólnym zaśpiewaniem piosenki pt: "Bóg nie umarł, Jezus żyje".

W kolejności wystąpili:

1. Przedszkole Św. Anny, gr. Dzieci Maryi - "Moja droga jest prosta"

2. Dominika Pytel z mamą Sylwią - "Tak pragnę wielbić Cię"

3. Przedszkole Św. Anny, gr. Radosne Aniołki - "Bóg  łączy nas"

4. Przedszkole Zgromadzenia Siótr Karmelitanek Dzieciątka Jezus - "Siedem"

5. Przedszkole Niepubliczne im. Dzieci Dobrego Ojca - "Raduje się dusza ma"

6. Ksiądz Andrzej - "Czarna Madonna"

7. Przedszkole Św. Anny, gr. Mali Misjonarze - "Chwalę Mego Pana"

8. Malwina Szuberska z Gminnego Przedszkola Publicznego w Andrespolu - "Bóg kocha mnie"

9. Przedszkole Św. Anny, gr. Kwiatki Kolumby - "Maryjo, czy Ty wiesz?"

10. Przedszkole Św. Anny, gr. Boże Owieczki - "Boża radość jak rzeka"

11. Przedszkole Św. Anny, gr. Dzieci Maryi - "Nadzieja"

12. Przedszkole Św. Anny, gr. Kwiatki Kolumby - "Jestem rybakiem Pana"

Na zakończenie zostały wręczone dyplomy i upominki, Pani Dyrektor pożegnała uczestników, a my radośnie zaśpiewaliśmy piosenkę pt: "Prawą ręką będę Cię uwielbiał".

"Porosty Lasu Łagiewnickiego" - konkurs wewnątrzprzedszkolny

W naszym przedszkolu został ogłoszony konkurs plastyczny, w którym wzięły udział wszystkie grupy. Dzieci z zapałem przystąpiły do wykonania prac, króre dotyczyły poznanych i dokładnie obejrzanych w Lesie Łagiewnickim porostów.

Komisja w składzie, p. Marta, p. Sandra i p. Żaneta, wyłoniła zwycięzców:

Zostały przyznane nagrody:  trzy indywidualne oraz trzy grupowe, a także nagrody pocieszenia w postaci książeczki "Bądź Eko".

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy.

Gratulujemy!!!

Konkurs został zrealizowany w ramach zadania: Program Edukacji Ekologicznej pn. "Wpływ Emisji gazów i pyłów na drzewa i porosty w województwie łódzkim" dofinansowanego w formie dotacji otrzymanej z WFOŚiGW w Łodzi.

Radosne Aniołki w Pałacu Herbsta

"Przez tęczową szybkę."

Dzieci Maryi w Pałacu Herbsta

"Co zdobi ścianę?"

Warsztaty edukacyjne "Robotyka"

Podczas warsztatów dzieci najstarsze uczyły się projektować drogę dla robota, po której miał sie poruszać, średniaki i maluchy poznawały zasady obsługi robotów.

Zajęcia były bardzo ciekawe, a dzieci z przyjemnością w nich uczestniczyły.

17 kwietnia 2018 »

Wycieczka edukacyjna do Łagiewnik gr. II

Dzisiaj na wycieczkę do Łagiewnik pojechały dwie kolejne grupy - Radosne Aniołki oraz Mali Misjonarze. Cieszymy się, że Łódź  może się pochwalić największym kompleksem leśnym w granicach miasta.

Podczas zajęć dowiedzieliśmy się o życiu mieszkańców tego pięknego lasu - zwierząt oraz roślin, obejrzeliśmy z bliska malutką mrówkę, a także dowiedzieliśmy się jak należy zachowywać się w lesie i wobec spotkanych zwierząt. Szukaliśmy również porostów, które dumnie prezentowaliśmy na gałązkach drzew.

Nasz spacer urozmaicił tor przeszkód, którego przejście było dla dzieci bardzo ciekawym doświadczeniem, a słodki poczęstunek był zwięczeniem wędrówki po Lesie Łagiewnickim.

Wycieczka została zrealizowana w ramach zadania: Program Edukacji Ekologicznej pn. "Wpływ Emisji gazów i pyłów na drzewa i porosty w województwie łódzkim" dofinansowanego w formie dotacji otrzymanej z WFOŚiGW w Łodzi.

12 kwietnia 2018 »
Wszystkich rekordów: 656
«, powrót 1 2 3 ... 42 43 44 ... 64 65 66 dalej » Skocz do: