Czwartek IV tygodnia okresu wielkanocnego | Święto Św. Marka Ewangelisty
Czwartek, 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki |

"Te słowa ujawniają wewnętrzne potrzeby dziecka; "Pomóż mi zrobić to samodzielnie".   Maria Montessori

Dzień Babci i Dziadka - gr. Kwiatki Kolumby

Dzieci z gr. "Kwiatki Kolumby"  w dzisiejszym przedstawieniu pt. "Powróćmy jak za dawnych lat", przypomniały swoim Dziadkom najsłynniejsze przeboje lat Ich młodości. Po występie dzieci wręczyły swoim Dziadkom upominki.

26 stycznia 2018 »

Dzień Babci i Dziadka - gr. Radosne Aniołki

"Super Babcia i Super Dziadek" - taki tytuł nosiło przedstawienie, które dla swoich Dziadków zaprezentowały dzieci z gr. "Radosne Aniołki". Dodatkową atrakcją były konkursy zorganizowane dla Babć i Dziadków.

26 stycznia 2018 »

Dzień Babci i Dziadka - gr. Dzieci Maryi

Swoich Dziadków gościły w przedszkolu również dzieci z grupy "Dzieci Maryi". W tracie przedstawienia Babcie oraz Dziadkowie obejrzeli film, w którym dzieci opowiedziały za co kochają swoich Dziadków i jak lubią spędzać z Nimi czas. Nie zabrakło życzeń składanych przez wnuki oraz pięknych upominków, wykonanych przez dzieci.

Po przedstawieniu wszyscy spędzili wspólnie czas przy słodkim poczęstunku.

25 stycznia 2018 »

Dzień Babci i Dziadka w grupie Boże Owieczki

Grupa Boże Owieczki zaprosiła Babcie i Dziadków na przedszkolną uroczystość, aby w ten sposób podziękować im za miłość i cierpliwość. Dzieci zaprezentowały przedstawienie pt."Calineczka". Babcie z Dziadkami otrzymali upominki własnoręcznie wykonane przez wnuki. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku.

Msza Święta i kolędowanie

Okres Bożego Narodzenia jest przepięknym czasem. Nieodłącznym elementem polskiej tracji jest wspólne kolędowanie przy Bożonarodzeniowej szopce. W ubiegłą niedzielę, po Mszy Świętej, miało miejsce kolędowanie dzieci z naszego przedszkola wraz z rodzicami oraz rodzeństwem, a także Chóru Nauczycielskiego

Wystąpili:

1. Tadzio Grzywacz z Rodziną - "Wśród nocnej Ciszy"

2. Grupa Radosne Aniołki - "Hola, hola, pastrze z pola"

3. Dominika Pytel - "Przybieżeli do Betlejem"

4. Grupa Kwiatki Kolumby - "Nie było miejsca dla Ciebie"

5. p. Sylwia Pytel - "Cicha noc"

6. Grupa Mali Misjonarze - "Świeć gwiazdeczko"

7. Ola i Basia Banasik - "Bosy pastuszek"

8. Grupa Boże Owieczki - "Dzisiaj w Betlejem"

9. Grupa Dzieci Maryi - "Pójdźmy wszyscy do stajenki"

10. p. Ewa Stera - "Mizerna cicha"

11. Chór Nauczycieli - "Gdy śliczna Panna"

12. Madzia Grzywacz - "O Gwiazdo Betlejemska"

Spotkanie swoją obecnością uświetnił Ks. Proboszcz Piotr Turek.

23 stycznia 2018 »

Baśniowa Kawiarenka "Śpiąca Królewna"

W ubiegły wtorek nasze Przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt." Śpiąca Królewna", które zagrali dla nas aktorzy w Baśniowej Kawiarence.

Dzieci miały możloiwość obejrzenia z bliska lalek, które wystąpiły w tym przedstawieniu.

Teatrzyk EDEN

W środę 10 stycznia odwiedził nasze przedszkole Teatrzyk Eden. Aktorzy zagrali dla nas przepiękne przedstawienie pt: "Najpiękniejszy prezent", pokazując nam w ten sposób co tak naprawdę jest w życiu ważne.

15 stycznia 2018 »

Przegląd Kolęd i Pastorałek

9 stycznia czworo Przedszkolaków godnie reprezentowało Przedszkole Świętej Anny na Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który odbył się w Przedszkolu Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Ksawerowie.

Dziękujemy Nadii, Róży, Dominice oraz Tadziowi, a także Pani Ewie Sterze i Pani Ewie Maciniak za przygotowanie dzieci do występu :)

15 stycznia 2018 »

Przedstawienie Jasełkowe pt.: "Czas nadziei"

Czwartek, 21 grudnia, był dniem wyjątkowym i bardzo uroczystym. Spotkanie z Rodzicami rozpoczęło się pięknym przedstwieniem, w reżysterii p. Ewy Stery, a przy udziale wszystkich naszych przedszkolaków. Dzieci odegrały role Marii i Józefa, pastuszków oraz zaprezentowały piękny taniec aniołków. Składając hołd nowonarodzonemu Jezusowi, dzieci zatańczyły krakowiaka.

Po występie udaliśmy się do naszych grup. Tam po odczytaniu fragmetu Ewangelii, podzieliliśmy się opłatkiem, składając sobie świąteczne życzenia.

28 grudnia 2017 »
Wszystkich rekordów: 740
«, powrót 1 2 3 ... 47 48 49 ... 72 73 74 dalej » Skocz do: